Nis

Nis смотреть последние обновления за сегодня на .

Top News - Rusia nis bombardimet në lindje/ Ukraina në pritje të armëve perëndimore

8587
31
6
00:01:11
31.01.2023

Trupat ruse nisën një valë të re sulmesh ndaj pozicioneve ukrainase dhe vendbanimeve civile, ndërkohë që Ukraina është në pritje të armatimeve perëndimore. Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka deklaruar se situata në terren është “shumë e vështirë” pasi forcat ruse po bëjnë “përpjekje të vazhdueshme për të thyer mbrojtjen”. Inteligjenca britanike tha se rusët kanë nisur një sulm "më të bashkërenduar" në Vuhledar, një qytet minierash qymyri në rajonin e Donjeckut, që është bërë pika e qendrore e betejës për kontrollin e Ukrainës lindore. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës raportoi tri sulme ajrore ruse dhe katër sulme raketash, si dhe më shumë se 60 sulme nga sistemet raketore që synonin vendbanimet ukrainase. Por Ukrainë nuk mund të kundërsulmojë pa marrë tanket dhe raketat perëndimore. Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania janë pajtuar që t’i japin Ukrainës tanke Abrams dhe Leopard 2, ndërsa Mbretëria e Bashkuar më herët gjatë janarit tha se do të dërgojë 14 tanke të llojit Challenger 2. Megjithatë, në buletinin e saj të përditshëm më 31 janar, ministria Britanike e Mbrojtjes tha se Moskës i mungonin numrat për të bërë përparim të dukshëm. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Rusia#TopChannel

Higher FPS in ANY GAME | 2022 NIS (Nvidia Image Scaling) Guide NEW!

117519
1967
205
00:11:57
01.03.2022

Nvidia's NIS (Nvidia Image Scaling) is similar to DLSS - but it can run on non-RTX cards and games without explicit DLSS support! It's great, and this guide shows you everything you need to know. By the end, you'll know how to use it, how much it will improve your FPS, as well as its limitations. Download latest driver: 🤍 Widescreen NIS Issues: 🤍 Widescreen NIS Guide: 🤍 Timestamps: 00:00 - Explanation 00:10 - What is Nvidia NIS? 00:32 - NIS ON vs OFF Benchmark - Battlefield 2042 01:02 - NIS ON vs OFF Benchmark - CS:GO 01:24 - NIS ON vs OFF Benchmark - Cyberpunk 2077 02:02 - NIS ON vs OFF Benchmark - Dirt 5 02:30 - NIS ON vs OFF Benchmark - Dying Light 2 02:51 - NIS Visual Impact - Battlefield 2042 03:09 - NIS Visual Impact - CS:GO 03:28 - NIS Visual Impact - Cyberpunk 2077 03:55 - NIS Visual Impact - Dirt 5 04:15 - NIS Visual Impact - Dying Light 2 04:41 - Weird resolutions, and Ultrawide issues 05:50 - Weird refresh rate limits 06:29 - What is Nvidia NIS for? 07:03 - How to gain FPS without such a big graphic change 07:34 - Would I use Nvidia NIS? No. Here's why. 08:34 - NIS vs AMD FSR 09:18 - How to Enable & Set up Nvidia NIS - GeForce Experience 10:29 - How to Enable & Set up Nvidia NIS - Nvidia Control Panel 11:00 - Final notes #Nvidia #NIS #Guide - 💸 Found this useful? Help me make more! Support me by becoming a member: 🤍 - 💸 Direct donations via Ko-Fi: 🤍 💬 Discuss video & Suggest (Discord): 🤍 👉 Game guides & Simple tips: 🤍 🌐 Website: 🤍 📧 Need voice overs done? Business query? Contact my business email: TroubleChute (at) tcno.co Everything in this video is my personal opinion and experience, and should not be considered professional advice. Always do your own research and make sure what you're doing is safe.

Çështja McGonigal, SPAK nis hetimet/ Ngjela: Nëse del i përfshirë, Rama ekstradohet në SHBA

5114
24
16
00:05:32
31.01.2023

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Nis gjykimi për vrasjen e 23-vjeçarit, kërkohet plotësimi i aktakuzës

326
1
0
00:02:43
30.01.2023

Nis gjykimi për vrasjen e 23-vjeçarit Fazli Hoxha, kërkohet plotësimi i aktakuzës ndaj 6 të dyshuarve ➖➖➖ Për më shumë na ndiqni në: Facebook 👉 🤍 Instagram 👉 🤍 GjirafaVideo 👉 🤍 Website 👉 🤍 ➖➖➖ © Të gjitha të drejtat janë të rezervuara për RTV Dukagjini dhe mbrohen nga Onair Media. ➖➖➖ #RTVDukagjini

SPAK nis verifikimin për rastin “McGonigal”/ Dumani letër Bardhit: Na sillni akt-padinë amerikane

4189
20
2
00:01:16
31.01.2023

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Top Channel/ As SHBA nuk nis avione në Ukrainë, lëkundet Franca: I nisim, por me kushte!

11822
37
2
00:01:44
31.01.2023

Pas Gjermanisë, edhe SHBA-ja deklarojnë se nuk do të nisin avionë luftarakë F-16 në Ukrainë. Dy vendet perëndimorë kanë treguar të gatshme të ndihmojnë Kievin në luftën kundër agresionit rus, por kërkojnë në të njëjtën kohë të shmangin perspektivën e përfshirjes së NATO-s në një konflikt të hapur ushtarak me Moskën. "Jo", tha Joe Biden kur u pyet nga gazetarët në Shtëpinë e Bardhë nëse është në favor të dërgimit të avionëve, të cilët udhëheqësit e Ukrainës kanë thënë se janë në krye të listës së tyre të fundit me kërkesat për armë. Vendet perëndimore këtë muaj më në fund ranë dakord për t'i dërguar Ukrainës tanke moderne të standardit të NATO-s, një nga armët më të fuqishme në ushtritë e tyre konvencionale. Vendimi për dërgimin e tankeve ngjalli shpresë në Kiev se së shpejti Perëndimi do të fillojë të dërgojë në Ukrainë edhe avionë luftarakë F-16, por për këtë ende po zhvillohen debate të forta. Në mbështetje të kësaj ideje ka dalë për momentin vetëm Franca. Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron tha se nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë, por shtoi se duhen përmbushur disa kritere para se të merrej një vendim i tillë. Asgjë nuk përjashtohet, megjithatë ka disa kushte. Në mesin e tyre, janë edhe garancitë se dërgimi i avionëve nuk do të çonte në një përshkallëzim të tensioneve, se ata nuk do të preknin territorin rus dhe se dërgimi i tyre nuk do të dobësonte kapacitetet e ushtrisë franceze. Franca i ka dhënë Ukrainës sisteme të mbrojtjes ajrore, njësi raketahedhëse, topa dhe pajisje të tjera ushtarake dhe është zotuar të dërgojë automjete të blinduara, por nuk ka ofruar tanke ose armatime më të rënda. Macron shtoi se Ukraina do të duhet t`i kërkojë zyrtarisht avionët, dhe vuri në dukje se shumë shpejt, do të takohet në Paris me ministrin ukrainas të Mbrojtjes Oleksii Reznikov. Pamje: AFP Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #SHBA#Ukrainë#TopChannelNews

Higher FPS in ANY GAME | New NIS (Nvidia Image Scaling) Guide!

419486
9473
656
00:09:19
01.12.2021

Nvidia's new feature: NIS (Nvidia Image Scaling) is similar to DLSS - but it can run on non-RTX cards and games without explicit DLSS support! It's great, and this guide shows you everything you need to know. By the end, you'll even know what's wrong with this. UPDATED 2022 GUIDE: 🤍 Full NIS Guide: 🤍 (Aspect Ratios and more!) Download latest driver: 🤍 Timestamps: 0:00 - Explanation 0:24 - What is Nvidia NIS? 1:06 - Update Nvidia Drivers 1:57 - Enabling Nvidia NIS 3:20 - Using NIS in Windowed, Borderless games + Desktop 5:14 - What about stretched resolutions with NIS? 5:48 - Issues with Ultrawide displays & NIS 7:28 - Benchmarking NIS #Nvidia #NIS #Guide - 💸 Found this useful? Help me make more! Support me by becoming a member: 🤍 - 💸 Direct donations via Ko-Fi: 🤍 💬 Discuss video & Suggest (Discord): 🤍 👉 Game guides & Simple tips: 🤍 🌐 Website: 🤍 📧 Need voice overs done? Business query? Contact my business email: TroubleChute (at) tcno.co Everything in this video is my personal opinion and experience, and should not be considered professional advice. Always do your own research and make sure what you're doing is safe.

Takimi Rama-McGonigal, SPAK nis hetimet!

4506
46
3
00:00:31
31.01.2023

#shorts

УВЕЛИЧИВАЕМ FPS В ЛЮБОЙ ИГРЕ 😱 Как включить NIS и повысить FPS?

25433
825
72
00:06:01
16.01.2022

Всех приветствую! В этом видео я расскажу вам про NVIDIA Image Scaling, что это такое и как его включить. А так же покажу как с помощью NIS повысить FPS в любой игре и почти на любом компьютер! ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Навигация по видео: 0:00 - Вступление 0:47 - Что такое NIS и для чего оно нужно 1:30 - Включаем NIS через GeForge Experience 3:01 - Включаем NIS во всех играх 3:51 - Тесты NIS 4:51 - Немного о FSR и RSR 5:32 - Заключение ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Ссылки: Как включить экспериментальные функции: 🤍 ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Доп. ссылки: Telegram: 🤍 Группа ВК: 🤍 Discord-канал: 🤍 Игровой-канал: 🤍 ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Музыка: LVSLO: 🤍 ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Подписывайтесь и ставьте лайки! ▶Не забывайте, что небольшую помощь с компьютером в рамках комментарий всегда готов проявить! Оставляйте ваши вопросы, и я обязательно помогу вам! ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶Почта, для связи/заказа сборки: cking.coop🤍gmail.com ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ ▶ТХ моего компьютера (на момент съемки видео): Корпус: Zet Rare M1 Процессор: Intel Xeon E5 2678v3 Видеокарта: Palit GeForce RTX 3070 Ti GamingPro Оперативка: Hynix 4x8gb Материнская плата: Huananzhi Gaming X99-TF Диск: SSD: Kingston SSD 240gb + KingDian SSD 480gb + HDD: Toshiba 7200 об/мин 2tb ▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰▰ #CKing #NVIDIA #NIS

NIS 30th Anniversary Celebration Stream

5966
347
40
03:10:57
30.01.2023

Join us as we celebrate the 30th Anniversary of Nippon Ichi Software with special NIS-focused game announcements, new preorders, new merch and plenty of giveaways!

"Me ç'fytyrë ke ardhur?", seanca mes çiftit nis me debate të nxehta: Më ke ngrënë në besë!

10546
42
00:02:35
29.01.2023

#EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Disgaea 7: Vows of the Virtueless - Announcement Trailer (Nintendo Switch, PS4, PS5, PC)

9195
515
83
00:02:06
30.01.2023

Learn more 🤍 disgaea.us/d7 The demonic realm of Hinomoto has fallen under a tyrannical regime, and it is up to the lazy warrior Fuji and bushido fangirl Pirilika to fight back while discovering the meaning of honor and redemption! Embark on an epic SRPG adventure stuffed to the brim with new features including Jumbification, Hell Mode, Item Reincarnation, new and improved auto-battle, and online ranked battles! You can even customize your own team with a robust roster of over 40 character classes! Coming Fall 2023 to Nintendo Switch, PS4, PS5, and PC! #Disgaea7 #Disgaea

Hyn në fuqi harta e re gjyqësore, nis funksionimi i Gjykatës së Apelit të Juridiksionit të...

32
0
0
00:04:30
01.02.2023

Per me shume video dhe lajme klikoni 🤍 , faqja me e klikuar shqiptare...

Afera McGonigal/Lapaj tregon pasojat penale që rrezikon Rama: Nëse SPAK nis letërporosi në SHBA...

3052
8
7
00:02:07
30.01.2023

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

"I'm Steve Stifler And I Have An 11 Inch P*nis... Around!" | American Pie 2

5522
68
3
00:02:07
31.01.2023

... think about it 😜 American Pie 2 (2001): The gang is back! Every cast member from the classic original reprises their roles as old friends get together for a massive summer party. Eugene Levy is as hilarious as ever as Jim's dad. Jason Biggs is still struggling to bed Nadia, Shannon Elizabeth's stunning exchange student. A rare sequel that stays true to characters and delivers big laughs! Starring Jason Biggs, Seann William Scott, Alyson Hannigan, Mena Suvari, Chris Klein, Tara Reid, and Natasha Lyonne, with Jennifer Coolidge and Eugene Levy. Watch American Pie 2 on Google Play: 🤍 Watch American Pie 2 on iTunes: 🤍 You'll never look at warm apple pie the same way again! American Pie takes a hysterical look at the goal of four "unlucky in love" high school friends who make the ultimate pact: lose their virginity by prom night. As they try to manipulate their way into the...hearts of some of their classmates, their plans often backfire with hilarity. Follow the raging hormones of four teenage boys and their girls as they gear up for the most important night of their lives...the prom? © 2001 Universal Studios. All Rights Reserved. Cast: Jason Biggs, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Alyson Hannigan, Shannon Elizabeth, Tara Reid, Eddie Kaye Thomas, Seann W. Scott, Natasha Lyonne, Mena Suvari, Eugene Levy, Jennifer Coolidge, Chris Owen Directed By: J. B. Rogers Subscribe here!: 🤍 #AmericanPie #Stifler #AmericanPieFinch

Nis, Serbia ( Niš - Kadrovi grada ) sept. 2022

2763
42
2
00:06:37
06.09.2022

#city #serbia #niš Website: 🤍 FB: 🤍 Twitter: 🤍 Twitch: 🤍 Instagram: 🤍 Sva prava zadržana! Zabranjen svaki vid kopiranja ovog sadržaja!

Top News - Nis trajnimi për tanket ‘e frikshme’ / Ukrainasit mbërrijnë në Britani për CHALLENGER 2

12240
42
6
00:01:06
30.01.2023

Ekuipazhet ukrainase të tankeve kanë mbërritur në Britani të Madhe për të filluar stërvitjet e tyre. Lajmi është konfirmuar të dielën nga ministria britanike e mbrojtjes, vetëm pak ditë pasi Londra dhe vende të tjera të NATO-s, premtuan me qindra tanke për Ukrainën. "Mbretëria e Bashkuar do t'i ofrojë Ukrainës tanke Challenger 2 së bashku me vendet partnere globale - duke demonstruar ndërkombëtarisht mbështetjen për Ukrainën", shkroi ministria në Tëitter të dielen. Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania ranë dakord javën e kaluar për t’i dërguar Ukrainës tanke Abrams dhe Leopard 2, ndërsa Mbretëria e Bashkuar më herët në janar tha se do t’i dërgojë Kievit 14 tanke Challenger 2. Gjermania lejoi gjithashtu vende të tjera, si Norvegjia dhe Polonia, t'i dërgonin tanket e tyre Leopard 2 të prodhimit gjerman në Ukrainë. Polonia tha se do të sigurojë 60 tanke të tjera për Ukrainën, përveç 14 tankeve Leopard 2 të prodhimit gjerman që ajo ka premtuar tashmë. Autoritetet ukrainase kanë thënë vazhdimisht se atyre u nevojiten 300 tanke ndërsa përpiqen të dëbojnë forcat ruse nga territori i tyre. Rusia ka shumë më shumë tanke se Ukraina, por modelet e tyre janë inferiore në disa aspekte kyçe ndaj modeleve perëndimore. Si Rusia ashtu edhe Ukraina pritet të nisin ofensiva në javët e ardhshme, me tanke që pritet të luajnë një rol jetik në ato beteja, thanë ekspertët. Pamje:Afp Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Ukraine#Tanket

"Ora e Betit" nga Beti Njuma - FBI GATE, SPAK-u nis hetimet (31 Janar 2023)

5254
35
5
01:45:50
31.01.2023

#rtvora #oraebetit #betinjuma Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

NIS 2 & you

1958
64
3
00:16:32
19.05.2021

Presentation for the RIPE 82 DNS WG

Как включить NIS (Nvidia Image Scaling) для повышения FPS в играх?

23277
477
81
00:07:49
12.12.2021

Как включить NIS (Nvidia Image Scaling) для повышения FPS в играх? Nvidia включила новую функцию для увеличения FPS в играх для видеокарт GTX 10 и выше. NIS (Nvidia Image Scaling) - это упрощенный программно-аппаратный комплекс для адаптации изображения и масштабирования его в реальном времени, что позволяет из картинки меньшего размера создавать максимально возможное Full HD изображение, что позволяет получить больший FPS, а также более четкое изображение. ▶ Читайте на сайте: 🤍 🎬 ВЫ МОЖЕТЕ ПОДДЕРЖАТЬ АВТОРА: ✅ Подписка и репост: 🤍 💳 Любой суммой: 🤍 💳 Донат на DonationAlerts: 🤍 ✅ ДРУГИЕ РЕСУРСЫ: = Сайт: 🤍 Youtube: 🤍 Вконтакте: 🤍 Яндекс Дзен Блог: 🤍 Яндекс Дзен Политика: 🤍 Группа Вконтакте: 🤍 RuTube: 🤍 ✅ МОИ КОМПЛЕКТУЮЩИЕ И ТЕХНИКА: = 🎯 Проектор Xiaomi Mijia LED/DLP: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Цифровая камера Canon M50 mark ii: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Микрофон Samson C01U Pro: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Наушники Redragon Ajax: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Стереоколонки Redragon Orheus: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Сплиттер HDMI: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Смартфон Meizu: 🤍 ✅🔎 Смотри видео: 🤍 🎯 Процессор Intel i7 4770k: 🤍 🎯 Монитор BenQ: 🤍 🎯 Аудиосистема Logitech Z906 DD/DTS 5.1: 🤍 🎯 Клавиатура Microsoft Ergonomic: 🤍 🎯 Мышь Sharkoon: 🤍 🎯 Игровая консоль Sony PS4Pro: 🤍 #nvidia #dlss #nvidiaimagescale #gameplay #benchmark

استخراج شهادة NIS عبر الانترنت (بدون التنقل)

4042
46
17
00:03:16
10.09.2022

اشترك فالقناة تحميل Formulaire NIS 🤍 طريقة التحميل 🤍 ONS ORAN = nis.aro🤍ons.dz ONS Alger = ons🤍ons.dz site web 🤍ons.dz

【POKEMON VIOLET】 WAAAAH 【#7】

87427
9707
55
03:40:39
31.01.2023

★Thumbnail Art: mkm(みかみ) (🤍 ★Twitter: 🤍 This game is streamed in accordance with a special live broadcast campaign with Niconico, after confirming with DWANGO Co., Ltd. この放送は 株式会社ドワンゴ の実施するニコニコ生放送の出張版放送として配信しております。 ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ Endcard Art by Me! Endcard Animated by Veranze (🤍 #TAKOTIME #hololiveEnglish #holoMYTH ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ 【Viewer Rules】 Please read the following rules so everyone can enjoy the stream! ★★I tend to enjoy my games with my own pace, I will ask for chat's advice if I feel like I need it. 1) Be respectful of others in the chat 2) Do not spam excessively, or spam in full caps 3) Don't bring up unrelated topics or have personal conversations by tagging each other in chat 4) Do not bring up other streamers or streams unless I mention them first 5) Don't raid other channels or discuss me in other channels unless I am mentioned first 6) If you see anyone breaking the rules above, block , report, and ignore those comments. Thanks for reading! I hope you enjoy your stay! AO-chan is always watching...follow the rules if you don't want to be snapped into the void :D ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ 【Fan Work Guidelines】 🤍 ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ 【Official Online Shop】 🤍 【Holoschedule】 (Check all members streaming schedules) 🤍 ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ 【Hololive Production】 ・Hololive English YouTube Channel: 🤍 ・Hololive Production Official Twitter: 🤍 ・Hololive English Official Twitter: 🤍 ・Hololive English Official Reddit: 🤍 ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ BGM used ★DOVA-SYNDROME ★HP:🤍 #holoMyth #hololiveEnglish

nis maken in badkamer met grote keramische tegels en steenstrips

89
1
3
00:00:14
05.12.2022

tips en trucs tegelzetten met grote keramische vloertegels spadwand waterdicht maken

🔧КАЖДЫЙ, у кого NVIDIA, ДОЛЖЕН ЭТО СДЕЛАТЬ! *НОВАЯ НАСТРОЙКА* NIS NVIDIA✅

36443
741
121
00:11:15
15.02.2022

Всем привет! В этом видео я расскажу о том, что должен сделать каждый, у кого nvidia! Расскажу о новой настройке NIS и сделаю ее тесты в фортнайт! Сегодня я расскажу о новой настройке NVIDIA NIS, которая схожа с nvidia dlss, но не требует карты geforce rtx и поддержки dlss в игре, также настройка является аналогом amd fsr, сегодня узнаем - что же лучше! Данная настройка поможет вам как повысить фпс,как повысить фпс в фортнайт! В РОЛИК МЫ ГОВОРИМ ИМЕННО О повышение фпс на nvidia и о настройке nvidia image scaling. Я расскажу, что же делать, если nvidia image scaling не работает. Какой жу нужен nvidia image scaling драйвер и что делать если nvidia image scaling нет функции! В целом, расскажу о nvidia image scaling как работает и nvidia image scaling как включить! Это новая функция масштабирование изображения от nvidia и я расскажу, как включить масштабирование изображения от nvidia image scaling! То есть виде о том, как включить nvidia nis,как включить NIS и тесты этой настройки, а также мое субъективное мнение о nvidia nis! ►✨Пкбуст Дискорд и Winni Store✨◄ Дискорд PcBoost Production: 🤍 Магазин в тг Winni Store! - 🤍 Отзывы с тг: 🤍winniotz Новые драйвера nvidia - 🤍 Таймкоды: 00:00 - Вступление. Важно! 00:47 - Пкбуст и Winni Store 01:28 - Откуда Появилась NIS 02:23 - Что такое Nvidia NIS? 03:45 - Обновление Драйверов Nvidia 04:35 - Как Включить Nvidia NIS 06:05 - Первый Минус Nvidia NIS 06:58 - Тесты Nvidia NIS в Фортнайте 09:27 - Итоги. Мое Мнение о Настройке 10:57 - Заключение #Nvidia #Nis ✔️ Если вы хотите поддержать меня, подпишитесь на мой телеграм! - 🤍 ►Мои соц-сети: Телеграм - 🤍 По всем вопросам в тг - 🤍Winniyt Вк - 🤍 🔸 Как Убрать Задержку в Фортнайт в 3 Главе! (0 Инпут Лага в Фортнайт!) 🤍 🔸ЛУЧШИЕ Настройки Для ПРО в 3 Главе Фортнайт! (Повышение ФПС & 0 Инпут Лага!) 🤍 🔸ЛУЧШЕЕ Разрешение в 3 Главе! | Как Повысить ФПС в Фортнайт с Разрешением 1560х1070! 🤍 🔸Как ПОВЫСИТЬ ФПС в Фортнайт на Ноутбуке! +пк (Лучший ФПС БУСТ пак в Фортнайт!) 🤍 🔸Как Скачать ФОРТНАЙТ на ЛЮБОЙ АНДРОИД в 2021! (60 фпс!) - АПК с Обновляемыми Версиями 🤍 Все в этом видео является моим личным мнением и опытом и не может считаться профессиональным советом. Всегда проводите собственные тесты и убедитесь, что то, что вы делаете, безопасно.

SPAK nis hetimin për rastin “McGonigal” pas kërkesës së Gazment Bardhit

1706
6
2
00:01:32
31.01.2023

#oranews #spak #McGonigal #edirama #gazmentbardhi #altindumani Prokuroria e Posaçme nis verifikimet për çështjen “McGonigal”, ish-zyrtarit të FBI të lidhur me kryeministrin Edi Rama, i arrestuar pak ditë më parë. Vendimi vjen pas kërkesës zyrtare të deputetit të PD-së Gazment Bardhi drejtuar SPAK për të nisur hetimet ndaj Kryeministrit Edi Rama për korrupsion të nëpunësve të huaj publikë, deklarim të rremë të pasurive, dhe pastrim të parave të pista. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Napad na novinara Nonića od strane Nikole Panića, NIš 13.1. 2023.

34542
635
00:05:36
14.01.2023

Glavni i odgovorni urednik Niške inicijative, Srđan Nonić, napadnut je juče oko 12:40 na Trgu kralja Milana od strane radnika Gradske uprave, Nikole Panića nakon što ga je snimio kako u toku radnog vremena posećuje obližnji kazino. Usledila je salva uvreda i pretnji da će Noniću polomiti telefon, ruke i noge da bi na kraju i fizički nasrnuo na njega. Nakon kraće rasprave i odbijanja da obriše snimak, Panić je nastavio da fizički napada Nonića kako bi mu oteo telefon iz ruke, što je dovelo do petominutne potere koja se nastavila nakon ulaska urednika Niške inicijative u zgradu MUP-a.

ThunderZ, Erka - Niseerei (Official Music Video)

5139530
25143
910
00:03:35
27.06.2022

Music video by ThunderZ & Erka performing Niseerei. (C) 2022 ThunderZ Now Available Everywhere! Listen: 🤍 Follow ThunderZ: Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe for more: 🤍 Credits: Directed by Tuugii, Erhemee Lighting: Erhemee Drone: Airpixel Mongolia Makeup: Davka Stunt team: Hurganz Crew Beat by Temuujin Lyrics: ThunderZ Recorded, Mixed & Mastered by DEGI Recorded at Toonot Studio / Records Casting: Khulan Munkherdene Dulguun Eeltq Tulgaa Dorjoo Babuna Art Special thanks to Babuna Art, Ulsaa, Saruul & Budsuren, Us-Erdene Powered by Nest Education IT School #Niseerei #Erka #ThunderZ

What is NIS ( Eligibility, Duration & Fees )

97396
3357
538
00:08:52
04.08.2019

My TELEGRAM CHANNEL LINK: Physical Education Home 🤍 - You can also follow me on the following Social Networks : 👇👇👇👇👇👇 Instagram 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍8/ameenulhaqhome - Facebook Page - Physical Education Home 🤍 Facebook Group - Physical Education Home 🤍 - Youtube Channel Link: 🤍 - My Blogger Website Link: 🤍

U nis në mëngjes për në punë, si u zhduk ish-polici rrugës për në fabrikë

30106
142
3
00:20:50
25.01.2023

#NëShënjestër #News24 #AntonPreni #BardhePreni #RobertPreni #ShkëlqimMaloku Emisioni ‘Në shënjestër’, solli këtë të mërkurë në vëmendje, zhdukjen e papritur më 5 gusht 2012, t ëish-efektivit të policisë së Krujës, Anton Preni. Çfarë thotë bashkëshortja për humbjen e tij? Cilat janë dyshimet e familjes? Dhe pse ata mendojnë se gisht në këtë zhdukje ka familja me të cilën ata ishin në hasmëri. ‘Në shënjestër’: Autore & Drejtuese Klodiana Lala Kryeredaktor: Dritan Laci Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

P*NIS VAN STIEFVADER GEZIEN?!!?

4459
105
1
00:02:09
25.10.2022

A A eflkasmfl;kef Origineel: 🤍 KUSJEEEEEEE Outro: Vrije Tijd - Joost

Top Channel/ Pas abortit, ndërron jetë 34 vjeçarja, Elbasan prokuroria nis hetimet për dy mjekë

1883
4
1
00:01:15
31.01.2023

Një 34 vjeçare, nënë e dy fëmijëve ka gjetur vdekjen pasi kreu një abort në Spitalin e Elbasanit. Etleva Çullhaj paraditen e së hënës është paraqitur në Maternitetin e Elbasanit për të kryer një abort dhe më pas është larguar për në banesën e saj. Pas komplikimeve të gjendjes shëndetësore 34 vjecarja ka kërkuar ndihmën e ambulancës të cilat e kanë transportuar sërish në spital, por me gjithë ndihmën mjekësore Etleva Çullhaj ka humbur jetën. Prokuroria e Elbasanit është njoftuar nga spitali për ngjarjen dhe ka nisur hetimet ndaj dy mjekëve, mjekut gjinekolog dhe atij anestezist me akuzën e “neglizhencës në dhënien ne ndihmës mjekësore”. 34 vjeçarja nga fshati Baldushk i Tiranës, jetonte me qira me dy fëmijët në Elbasan. Ajo nuk kishte familjarë në Elbasan pasi bashkëshorti vuan dënimin në Greqi për vrasje. Burime nga spitali i Elbasanit bëjnë me dije për Top Channel se 34 vjeçarja kishte abortuar edhe herë tjetër ndërsa shtazënia aktuale ishte rreth 12 javë, një periudhë jo e përshtatshme dhe e rrezikshme për kryerjen e abortit. Por burimet thonë gjithashtu se fetusi nuk kishte shenja jete ndaj dhe kryerja e ndërhyrjen ishte e nevojshme. Ekspertiza mjeko ligjore pritet të hedhë dritë mbi shkaqet e ngjarjes së rëndë. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Elbasan#TopChannelNews

Top News - Ofensiva ruse nis në fund të shkurtit! Ukraina përgatitet, por tanket mund të vonojnë

5526
31
2
00:01:33
28.01.2023

Moska, sipas të gjitha gjasave po përgatitet të nisë një valë të re sulmesh mbi Ukrainën në fund të shkurtit- tha një zyrtar ukrainas mbrëmjen e të premtes. Oleksiy Danilov, sekretar i këshillit kombëtar të mbrojtjes tha se ka shumë gjasa që rusia të jetë duke u përgatitur për aktivizim maksimal në përvjetorin e parë të pushtimit, më 24 shkurt. “Ata besojnë se në përvjetor duhet të arrijnë disa objektiva. Nuk është sekret fakti që ata po përgatiten për një valë të re sulmesh deri më 24 shkurt”, tha ai duke shtuar se ka edhe sinjale që tregojnë se në cilat zona ata do të përqendrohen. Danilov tha se rusia ka një mision për donetskun dhe luhanskun në ukrainën lindore, ndaj ajo do të shkojë në kufi. Ai po ashtu shtoi se ushtria ruse është përpjekur të zbulojë kapacitetet e mbrojtjes së trupave ukrainase në Zaporizhia, për një javë. “Tani ka një akumulim të caktuar trupash”, tha ai, “Ne e dimë këtë dhe e kuptojmë se cfarë po ndodh në federatën ruse në këtë drejtim”. Ndërkohë, edhe instituti për studimet e luftës me qendër në Uashington, nënvizon se persona të afërt me kremlinin kanë thënë se Putin ka ndër mend të nisë një valë të re sulmesh në shkurt ose mars. Instituti i studimeve tha se zyrtarët rusë, këshilltarë të kremlinit dhe figura të tjera, që kanë folur në kushte anonimiteti, i kanë thënë Bloomberg se Putin po tenton një ofensivë tjetër të madhe. Ai raportohet se beson që toleranca e rusisë në pranimin e viktimave do ta lejojë vendin që ta fitojë luftën në plan afatgjatë pavarësisht dështimeve të deritanishme. Instituti shton se me shumë gjasë, Kremlini po përgatitet për një veprim vendimtar strategjik, në zonën e luhanskut, gjashtë muajt e ardhshëm. Kjo me gjasë do të jetë një përpjekje për të rimarrë avantazhin në fushëbetejë dhe për ti dhënë fund sukseseve të deritanishme të Ukrainës. Ndërkohë, instituti thotë se sulmet më të fundit në rajonin e zaporizhias mund të kenë si qëllim hallakatjen e forcave ukrainase dhe krijimin e kushteve për një ofensivë në Luhansk. Pamje: AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Russia#Ukraine#TopChannel

Nis seanca për 80 vjeçarin që vrau gruan dhe vëllain në Gramsh | ABC News Albania

2148
9
0
00:03:39
30.01.2023

ABC LIVE - Ngjarjet kryesore ne filtrin e diskutimeve dhe gjykimin e eksperteve. Lidhje te drejteperdrejta ne kohe reale dhe intervista me personazhet me te njohur. Cdo dite ne oren 11.00 ne ABC. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews#abcnewsalbania#abclive

Mekh ZakhQ - Nis Nis ft Tjei Manas, XTrack (Official Music Video)

81448
1130
50
00:04:33
01.01.2022

"Nis Nis" Performed by Mekh ZakhQ, Tjei Manas, Xtrack Recorded at 🤍mixedbyboujean Beat by: 🤍instagram.com/prodmicheltmade Animators: 🤍instagram.com/mboldbayr/ 🤍instagram.com/orgioemak/ Mix, mastered by instagram.com/bill.guutei 🤍instagram.com/mekhzakhq 🤍instagram.com/xtrack710_ 🤍instagram.com/issatjei 🤍instagram.com/studio710chi

كيف تستخرج رقم التعريف الإحصائي NIS في 10 أيام 2022

4999
65
60
00:13:11
24.08.2022

رابط تحميل Formulaire : 🤍

Niš la DESCONOCIDA CIUDAD UNIVERSITARIA

110632
1816
160
00:08:52
02.09.2022

SUSCRÍBETE AQUÍ ➡ 🤍 Gracias por ser parte Niš (en serbio, Ниш; pronunciado /nish/) es la segunda ciudad más grande de Serbia. Está situada sobre el río Nišava. Según el censo de 2001 el área urbana tiene una población de 192 208 habitantes y 260 237 en su área metropolitana.1​ La ciudad cubre un área de unos 597 kilómetros cuadrados, incluyendo la ciudad de Niš, las termas Niška Banja y 68 suburbios más. Cuenta con el Aeropuerto Constantino el Grande (en honor al emperador Constantino, nacido en la ciudad) Otras Redes 👇 Instagram: 🤍 Face: 🤍 WEB: 🤍FUERATHECASA.COM Quieres una videoconferencia privada (face to face), entra en 👉 🤍FUERATHECASA.com, reservas día y hora, exterminas todas tus dudas para dar el gran paso. Quieres ayuda a seguir generando esta tipo de contendió ? 👇 PayPal👉 🤍 _ Otros títulos de videos similares: _ #TelevisiónItaliana #enEspañol

Nis - OLE OLE OLE (Official Video)

939
41
12
00:02:01
21.10.2022

"OLE OLE OLE" auf Spotify ► 🤍 Official Nis folgen & streamen auf ► Instagram: 🤍 ► Spotify: 🤍 ► Tiktok: 🤍 Musikvideo: Livo Cinema 🤍 Mix/Master: PMC 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
nis 뻥궁 horizen некст рп zeepdeep woocommerce for beginners relojes casio g shock Ownership Change 椭圆 аниматроники пугают охранника 崎頂 как вставить рамку dima gordey febrayer 부마 raveos установка и настройка лучшие номера дмитрия брекоткина 執勤 m2 chip 老山 Nexus Mods